Zichichi

 
 
 

Profesor Antonio Zichichi je president světové federace vědců (WFS, založena 1973)

https://federationofscientists.org/

V roce 1999 stálý panel WFS pro monitorování klimatologie vydal prohlášení "Enabling Science Through Data Access in the Face of Increasing Protectionism", kde WFS vyjádřila znepokojení nad utajováním dat v klimatologii a nad nedostatkem transparentnosti.

V prosinci 2007, u příležitosti mezinárodní klimatické konference na Bali, Zichichi podepsal Otevřený dopis generálnímu tajemníkovi OSN, kde protestuje proti tomu, co se děje v klimatologii.

Podepsal otevřený dopis vědců, který byl uveřejněl ve Wall Street Journal pod názvem "No need to panic about global warming" (2012). Zde se psalo: "Absence oteplování po více jak 10 let... naznačuje, že modely přecenily vliv CO2 na teploty. Tváří v tvář tomuto trapasu alarmisté přestali mluvit o oteplování a raději mluví o "extrémech počasí". Aby všechny nezvyklé výkyvy, které k chaotickému klimatu patří, mohli připsat na vrub CO2."

Zichichi je italský jaderný fyzik, objevitel první částice antihmoty. Byl i nominován na místo ředitele CERN. Byl též přesidentem Evropské fyzikální společnosti.V Itálii známý popularizátor vědy.

 

Americký senátor Inhofe shromáždil seznam více jak 1000 vědců z celého světa, kteří odmítají klimatický alarmismus (Minority Report

Oregonskou petici proti klimatickému alarmismu podepsalo přes 30 000 amerických vědců z mnoha oborů: https://www.petitionproject.org/ .

V roce 1992 desítky držitelů Nobelovy ceny podepsaly tzv. Heidelberský protest proti alarmismu.