Aldrin

(Buzz Aldrin na Měsíci. Apollo 11. Kredit: NASA)
 
 
Buzz Aldrin je druhý člověk, který vstoupil na povrch Měsíce. 
 
„Jsem přesvědčen, že klima se mění už miliardy let,“ říká Buzz Aldrin. „Dnes se třeba otepluje, ale později se může zase ochlazovat. Nejsem zastáncem toho, abychom jen kvůli nějakému krátkodobému izolovanému výkyvu vyplýtvali naše zdroje, jen abychom klima udrželi přesně takové jako je dnes. Nejsem stoupencem názoru, že za všechno mohou lidé." 
 
Aldrin má doktorát z MIT.
 

 

K dalším astronautům NASA, kteří mají racionální názor na globální oteplování, patří Walter Cunningham (pilot Apolo 7, vystudoval fyziku na UCLA). Nebo také Harrison Schmidt, zatím poslední člověk, který stanul na Měsíci (vzděláním geolog z Harvardu).

V roce 2012 astronauti a pracovníci NASA poslali otevřený dopis vedení NASA, kde protestovali proti nevědeckému klimatickému alarmismu.

„Neuvážené propagování CO2 jako údajně hlavní příčiny změn klimatu se nehodí pro NASA, která vždy před přijetím rozhodnutí či veřejných prohlášení nejprve objektivně hodnotila dostupná vědecká data… Žádáme, aby se NASA napříště zdržela nepodložených a neprokázaných výroků ve svých tiskových prohlášeních a na webových stránkách. Ohrožuje to pověst NASA i bývalých pracovníků a vědců NASA ba i pověst vědy samé.“

Former Astronauts & NASA Employees Letter on Global Warming (Livescience.com 12.4.2012)  (celý text dopisu)

V.Kremlík. První klimaskeptici na Měsíci (13.1.2014)