Panelové diskuse 

 

Veřejných panelových diskusí na téma změn klimatu tu zatím mnoho nebylo.

Diskuse, kam jsou pozváni jen obhájci IPCC se nepočítají. Ty ovšem převládají v drtivé většině. Z mnoha důvodů.

Nepočítají se ani veřejné akce, kde vystoupili jen kritici IPCC (např. některé akce CEPu).

K diskusi jsou totiž potřeba dva, jinak je to monolog.

 

HRADEC KRÁLOVÉ 2013

V rámci cyklu "Masarykovy debaty" na Universitě v Hradci Králové proběhla rovná debata dva na dva. Za klimaskeptiky Petr Mach (Svobodní) a Vítězslav Kremlík (Klimaskeptik.cz). Za alarmisty Ladislav Metelka (IPCC, ČHMÚ) a Alexandr Ač (CzechGlobe). Alarmisté na této debatě projevili šokující míru neznalosti základů klimatologie. Podrobnosti viz v článku "Jak se stát českým alarmistou". Potvrzuje se, co známe i ze zahraničí. Pokud nejsou v několikanásobné přesile, alarmisté v diskusi shoří jako papír.

 

LIDOVÝ DŮM 2012

Sociální demokracie uspořádala v Lidovém domě debatu moderovanou Vladimírem Špidlou. Zorganizováno "férovou" metodou tři na jednoho. Tři alarmisté (Kotecký z Hnutí Duha, Marek z CzechGlobe, biolog Nátr) proti jednomu klimaskeptikovi (Kremlík). Klasický podraz, na jaký jsme od alarmistů zvyklí. Viz článek "Klimatickou debatu v Lidovém domě alarmisté nezvládli".

 

OSTUDA UFA (2010)

Když Ústav fyziky atmosféry AV ČR pořádal 2.listopadu 2010 v rámci "Týdne vědy a techniky" debatu o globálním oteplování (s podtitulem: V čem se klimaskeptici mýlí - zdroj), pozvali jen pana Metelku, Moldana a spol. Báli se pozvat nějaké klimaskeptiky - věděli, že by v takové diskusi obhájci IPCC shořeli jako papír! Přitom to byla první velká taková diskuse o klimatu v ČR od propuknutí afér IPCC (Climategate, Glaciergate atd.), které prokázaly, že skeptici měli v mnohém pravdu.

 

PANSOPHIA (2010)

Autor těchto stránek byl na podzim 2010 pozván na Slovensko, kde vzdělávací nadace Pansophia pořádala už třetí ročník diskusního pořadu Metamorfozy. Tématem bylo globální oteplování.

Video záznam a fotografie

 

Účastníci:

M. Lapin

V. Kremlík

V.Novák

J. Krempaský

P. Nejedlík

Š. Luby (moderátor)

 

SENÁT (2010)

V září 2010 se v Senátu konal seminář, který organizoval Výbor pro evropské záležitosti. Měl dvě části - obecnou (co je IPCC, jaké jsou mýty o klimaskepticismu, zda se klima měnilo i dříve) a specializovanou (o sluneční aktivitě).  Mělo jít o první ze série seminářů, které by senátorům objasnily, v čem vlastně spočívají rozpory mezi kritiky a obhájci IPCC. K dalším setkáním však už nedošlo.

Stenozáznam a fotografie

Účastníci:

L. Metelka (ČHMÚ)

R. Tolasz (ČHMÚ)

M. Kutílek (Sisyfos)

V. Kremlík (Sisyfos)

 

KONTEXTY (2010)

Profesor Kutílek byl 23.března 2010 pozván do České televize do diskusního pořadu "Kontexty". Díl měl název "Klimatické změny aneb mýty a realita globálního oteplování"

Video záznam


Hosté:
Ladislav Metelka - klimatolog (ČHMU)
Miroslav Kutílek - pedolog (ČZU)
Miroslav Zajíček - ekonom (VŠE, Liberální institut)
Vojtěch Kotecký - Hnutí Duha
Ivan Rynda - sociální ekolog (FHS UK)
Kateřina Husová - ekoložka, účastnice Kodaňské konference

 

BISLA (2009)

V červnu 2009 se v Bratislavě na půdě BISLA (Bratislavská mezinárodní škola liberálních studií) odehrála veřejná diskuse Luboš Motl versus Milan Lapin.

Video záznam

Motlův článek o této debatě