Velikost oteplení

 

 

O kolik se oteplilo? Jsou současné teploty bezprecedentní a mimořádné? Oteplilo se i po roce 1998? Je tepleji než ve středověku?

==================================================

  

V USA oteplení nemají.

Ani za polárním kruhem nebylo v 90. letech tepleji než před půl stoletím.

 

Na Novém Zélandu se oteplovalo jen na papíře.

Pokud někdo tvrdí, že posledních 10-15 let se dál otepluje, nemluví pravdu. Oteplování skončilo nebo má přestávku.

 

Jedině grafy NASA se oteplují i po roce 98. Protože Hansen si divoce vymýšlí oteplení v Arktidě, odkud ale nikdo nemá žádná měření.

Pokud klimatu stále dominuje příroda (např. pacifický dekadální cyklus), pak by příštích 30 let měly teploty stagnovat či jít dolů.

V ČR se od 30. let oteplilo. Ale pokud se podíváte k roku 1800, zjistíte, že tehdy bylo skoro stejně teplo jako dnes. Hokejkový graf v ČR nehledejte.

 

Znepokojivé je, že alarmističtí klimatologové přepisují dějiny. Výrazné ochlazování ze 40-70.let se nehodí do jejich AGW teorie, protože protiřečí názoru o silném vlivu CO2 na teploty. A tak toto ochlazení postupně v grafech bledne.

 

Existují názory, že globální grafy teplot z 70-90. let jsou chybně nadhodnocené. Možná je to tím, že pánové, kteří mají na starosti databázi stanic, si z nich vybírají jen ty teplejší.

Otázka zní, proč bychom měli věřit globálním grafům teplot, když víme jak lajdácky se vyrábějí.

Mohli jsme analyzovat, co s českými daty dělají klimatologové z CRU v Anglii. A ukázalo se, že naši republiku mírně oteplují. Pro teplotní trendy ČR rozdíl necelé desetiny stupně nestojí za řeč. V globálních datech je ale desetina hodně.

Stromy v teplejších/vlhčích letech více rostou a mají silnější letokruhy. Je to takový živý teploměr. IPCC však veřejnosti tajila, že letokruhy ukazují daleko menší oteplení než jejich oficiální „grafy“, které kutí Jones a jeho kamarádi. Odtud slavná věta „Hide the decline“. 

Hokejkový graf vymazal z dějin malou dobu ledovou i středověké optimum. A tvrdil, že 90. léta byla nejteplejší za tisíc let. Čtvrtá zpráva IPCC od těchto nesmyslů naštěstí už ustoupila. Ve středověku bylo zhruba stejně teplo jako nyní a jestli bylo o něco tepleji nebo chladněji to nejsme schopni říci. Nejsou k tomu tak přesná data.

Jelikož se v první dekádě 21.století globálně neoteplovalo, klimatické konference o globálním oteplování často ironicky byly rozehnány sněhem. Říká se tomu "Al Gorův" efekt