Kodaň

Koncem roku 2009 se v Kodani konala mezinárodní konference o změnách klimatu COP15, jejímž cílem mělo být podepsat nový Kjótský protokol. Světovou dohodu o omezení produkce skleníkových plynů. Tentokrát přísněji, protože ke Kjótu se nepřipojily významné státy jako USA a Čína. Konference zkrachovala a skončila debaklem.

Při přípravě konference Evropská komise a Evropské žurnalistické centrum uspořádali řadu akcí na propagaci konference. Jednou z nich byla světová blogerská soutěž s názvem TH!NK About It. Do Kodaně sezvali blogery z celého světa, aby je seznámili s děním konference. Jedním z nich jsem byl já.

Stránky mého soutěžního blogu (v angličtině): https://climatechange.thinkaboutit.eu/think4/blogger/kremlik

Můj soutěžní blog upoutal pozornost redakce Neviditelného psa (náš nejstarší internetový deník) a o článek mne požádal časopis Laissez-Faire (září 2009)

Uprostřed konání soutěže propukla aféra Climategate a poněkud změnila celý tón blogovací soutěže. Jelikož naše česká televize o aféře mlčela, rozhodl jsem se informovat českou veřejnost sám na svém českém blogu iDnes a pak jsem k tomu účelu založil i stránky Klimaskeptik.cz