Autor

(Díky práci na klimatických změnách jsem měl možnost setkat se s mnoha zajímavými osobnostmi. V květnu 2011 Prahu navštívil jeden  z neznámějších světových bojovníků proti alarmismu. Lord Monckton, bývalý poradce britské premiérky Margaret Thatcherové).

 

Autor stránek: Mgr. Vítězslav Kremlík

Současné povolání: překladatel

Vzdělání: filosofická fakulta, obory anglistika-amerikanistika & historie

 

Kdy tento web vznikl: Na jaře 2010 v reakci na aféru Climategate

Účel webu: Cílem bylo suplovat roli nefukčních médií a odborné veřejnosti. Tak aby se alespoň z tohoto webu česká veřejnost dozvěděla o aféře Climategate.

 

Souvislost s historií:

Vystudoval jsem obor dějiny. Jak s tím souvisí klimatické změny?

Změny klimatu způsobily pád řady civilizací, způsobily řadu stěhování národů. Tyto krize ale vždy přinášelo ochlazení, ne oteplení. Je třeba se ohradit proti dnes módním nesmyslům, že civilizaci ohrožuje oteplování. Oteplení bylo vždy pro civilizaci dobrá zpráva.

Stejným falšováním dějin je "Hokejkový graf" Michaela Manna.. Orwellovské přepisování historie na politickou objednávku. Vymazal z dějin malou dobu ledovou i středověké teplé období. 

Klimatismus se snaží zfalšovat i dějiny vědecko-průmyslové revoluce - najednou už to není éra pokroku, která lidi vyvedla z bídy, najednou je to prý éra klimatického holokaustu?

Člověk, který se poučil z dějin totalitních režimů, nemůže podporovat nástup nového autoritářství, tentokrát v zelené podobě. Historia magistra vitae. Kdo si svoje dějiny nepamatuje, je odsouzen si je zopakovat.

Beze změn klimatu řadu událostí nelze vysvětlit. Klimatologie tedy patří mezi pomocné vědy historické a pokud nám naši pomocníci dodávají nekvalitní práci, mají historici právo si stěžovat.  Je to jako když si objednáte řemeslníky, aby vám opravili třeba zárubně u dveří. A "odborníci" to udělají špatně. Pokud reklamace nepomáhají, nakonec si nakoupíte nářadí a uděláte si tu práci sami.

 

 

Překladatelský projekt

Pracuji jako překladatel, takže toto je jakýsi spin-off mojí pracovní činnosti. Titulkování videí na Youtube kanálu "klimaskeptik" i studium a překládání odborné zahraniční klimatologické literatury a zpráv z anglických a amerických médií - to je překladatelská práce. Smyslem tohoto webu je poskytnout Čechům přístup k věcem, které dosud nebyly v češtině dostupné.

 

Proč není autorem klimatolog

Zamysleme se proč takovéto stránky nevytvořil žádný klimatolog. Důvodem nejspíše jsou obavy ze ztráty zaměstnání. Klimaskeptičtí vědci bývají za své názory pronásledováni, vyhazováni z práce. Mě klimatologie neživí, takže mohu mluvit svobodně.

Dalším důvodem je, že značná část klimatologů tyto věci vůbec nezná, nemá přehled. Mít diplom z klimatologie v dnešní době je sporná kvalifikace. Učebnice jsou plné hokejkových grafů, klimatologii vyučují různí Jonesové a Mannové, čerpá se z braku jako jsou zprávy klimatického panelu OSN, nepohodlné grafy v knížkách chybí. Co si klimatolog nenastuduje sám, to se ve škole často nedozví.