Alarmisté unesli Americkou meteorologickou společnost

21.01.2011 16:43

(Icecap) Zpráva z archivu, přesto stále aktuální. Tím spíše, že Hansen nedávno vyjádřil svou podporu čínské diktatuře.

Šéf klimatologů Goddarova ústavu v NASA, pan James Hansen v únoru 2009 dostal cenu "Rossby Research Medal" od Americké meteorologické společnosti (American Meteorological Society).  Cenu mu udělilo vedení společnosti, aniž by se ptalo na názor členů AMS!

Jeden z předních členů AMS, emeritní profesor William Gray, je průkopníkem předpovídání hurikánů. Jeden z nejlepších vědců naší doby. V 80. letech se svým týmem vyvinul metodu, jak vytvářet dlouhodobé předpovědi hurikánů na měsíce dopředu. Jeho prognózy byly často debatovány v amerických médiích.

 

 

(William Gray)

 

V reakci na Hansenovu cenu Gray uveřejnil protestní dopis: "On The Hijacking of the American Meteorological Society"

Zde píše: "Jsem zděšen, že James Hansen byl vybrán pro letošní nejvyšší ocenění AMS - Rossbyho medajli za výzkum. James Hansen není ani vzděláním meteorolog. Jeho formální vzdělání je přece astronomie... Jeho předpovědi globálního oteplování sahající až do roku 1988 se nikdy nepotvrdily."

"Tím že mu udílí své nejvyšší ocenění AMS naznačuje, že souhlasí s jeho chybnými projekcemi globálních teplot a jeho nezodpovědnou alarmistickou rétorikou... To je urážkou pro velké množství členů AMS, kteří nevěří, že lidé výrazně přispívají k růstu teplot..."

"Nedávno varoval presidenta Obamu, že naše země má jen čtyři roky, aby rázně redukovala skleníkové plyny, jinak překročíme bod zlomu (tipping point) a dojde k nezastavitelnému katastrofálnímu lidmi zaviněnému oteplení. Jak to ví? Zná snad něco, co tisíce z nás, kteří jsme strávili celý život v meteorologii-klimatologii, nevědí?"

"My členové AMS jsme dopustili, aby malá skupinka manažerů AMS, klimatických modelářů a oteplovacích sympatizantů vmanévrovala interní mechanismy naší společnosti na podporu alarmismu, bez ohledu na to, co si myslí členové AMS. Tato malá ale organizovaná skupinka alarmistů unesla naši společnost a přivlasňuje si ji."

"Naše anglosaská právní tradice vychází z náhledu, že nejlépe se k pravdě dobereme, pokud necháme obě strany sporu prezentovat své názory v otevřené debatě před nestrannou porotou."

"Ale místo aby organizovali setkání a konference s otevřenou diskusí o fyzice a pravděpodobnosti lidmi způsobené klimatické změny, manažeři naší asociace (za podpory alarmistických nadšenců) raději spoléhají na modeláře a úmyslně se vyhýbají debatě na toto téma. Nevím, že by AMS zorganizovala jakoukoli konferenci, kde by alarmistická hypotéza byla podrobena otevřené diskusi. Už dlouho čekám na nějaké forum, kde bych mohl přednést svůj skepticismus vůči alarmistické hypotéze. AMS žádnou takovou příležitost neposkytla."

Oni prostě odmítají o této věci debatovat. Na jakoukoli opozici reagují šířením pomluv o lidech, kteří se odváží postavit proti alarmistické hypotéze. Klimaskeptici jsou pomlouváni, že jsou nástroji ropných korporací. Takový McCarthyismus vůči skeptickým vědcům probíhá už řadu let."

 hansen1988.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Tak za tohle Hansen dostal medajli)

 

PRŮZKUM MEZI METEOROLOGY

Gray ve svém protestu navrhuje, aby byl proveden průzkum mezi meteorology (členy AMS), protože věří, že většina z nich v alarmismus nevěří. Takový průzkum už proběhl. A jeho názor se potvrdil. Kdyby se vedení AMS zeptalo svých členů, Hansen by nikdy cenu nedostal.

Podle průzkumu mezi americkými TV hlasateli počasí, kteří jsou členy American Meteorological Society, jedna třetina  (31%) odpověděla, že za globální oteplování může hlavně člověk, a dvě třetiny (63%) odpovědělo, že jde převážně o přirozené změny.

Maibach, E., Wilson, K & Witte, J. (2010) A National Survey of Television Meteorologists about Climate Change: Preliminary Findings. George Mason University. Fairfax, VA: Center for Climate Change Communication. https://www.climatechangecommunication.org/resources_reports.cfm

 

JAK UMLČET NEPOHODLNOU PRAVDU

Přečtěte si o snahách university cenzurovat Graye a umlčet jeho klimaskeptické názory:

"Hurricane Expert: School Silencing Me Over Global-Warming Views"

Gray nevěří, že hurikánů přibývá kvůli globálnímu oteplování. A kdo by na to mohl být větší odborník než on? Jeho blízký kolega a spolupracovník Chris Landsea byl vedoucím pracovníkem amerického National Hurricane Center. Na protest proti alarmistickým tvrzením IPCC o hurikánech dokonce Landsea odstoupil z IPCC v roce 2005. Můžete si přečíst jeho rezignační dopis: "Chris Landsea Leaves IPCC"

Komu budete věřit? Politikům a manažerům? Nebo odborníkům a vědcům?