Klimaskeptik.cz a Český klub skeptiků

28.11.2012 20:47

Po klimatologické Watergate jsem chtěl na nevědecké chování klimatického panelu OSN upozornit naši akademickou obec. Protože z médií se o tom dozvědět nemohli. Proto jsem vstoupil do českého klubu skeptiků Sisyfos.

Zde působí i profesor Miroslav Kutílek, autor knihy "Racionálně o globálním oteplování." Spolu jsme v roce 2010 vystupovali na semináři v Senátu ČR. Rovněž zprostředkoval moji přednášku v prostorách PEN klubu v Klementinu nebo moje vystoupení v panelové diskusi na Slovensku, kterou moderoval předseda Slovenské akademie věd. Za jeho podporu jsem mu zavázán.

Můj článek "Boj proti alarmismu je sisyfovská práce" (červen 2010) vyvolal v klubu bouřlivé diskuse.

Natolik bouřlivé, že vedení klubu se rozhodlo diskusi o změnách klimatu zakázat (Stanovisko výboru Českého klubu skeptiků Sisyfos k diskusi o globálním oteplování)

Zablokování svobodné debaty o klimatu je nešťastné a vážné porušení principů akademického života. Zůstal jsem ale členem dál. Alespoň je tu možno bojovat proti jiným fámám a omylům.

Koncem roku 2012 jsem na webu Sisyfa publikoval článek "Racionálně o chemtrails."Více zde: https://www.klimaskeptik.cz/uspesny-projekt/sisyfos/