Bamberg Obama: Loutka uhlíkové lobby

08.06.2010 08:23

(appinsys.com)  I do našich médií pronikl koncem dubna 2010 skandál kolem americké banky Goldman Sachs (viz). Ukázalo se, že podváděla na trhu. To je ovšem pro Obamu špatná zpráva, protože to byl hlavní korporátní sponzor jeho volební kampaně. (viz zde). Mr. GS mu daroval na kampaň téměř jeden milion dolarů! Po volbách lidé z GS dostali od vlády vlivné posty. Což připomíná scénář české aféry Bamberg.

 

GOLDMAN SACHS

Položme si otázku. Proč právě Goldman Sachs dala Obamovi tolik peněz?

Odpovědí je: GS chtěla v Bílém domě někoho, kdo prosadí cap-n-trade. Goldman Sachs patří k největším akcionářům uhlíkové burzy Chicago Climate Exchange (CCX), vlastní 10%. Jelikož Chicagská burza je vlastníkem půlky Evropské uhlíkové burzy, vliv GS tedy sahá až do Evropy (viz, karuselové podvody). 

Nyní je třeba na burzu povinně nahnat celou Ameriku - zákonem. Vznikne tak největší statutární kasíno na zeměkouli. Je to opravdu slibné, protože uhlíkový trh (carbon market) je nejrychleji expandujícím komoditním trhem  (čti: bublinou) současnosti. Podle šéfa CCX Sandora bude mít uhlíkový trh obrat asi 10 bilionů ročně! (viz). A ani nemusíte nic vyrábět - prodáváte lidem vzduch, který dýchají.

Mr. GS a jeho lidé se už dříve angažovali na uhlíkovém trhu. David Blood z firmy Goldman Sachs spolu s Al Gorem spoluzakládal 2004 Alovu firmu Generation Investment Management na obchod s emisními povolenkami (Blood&Gore). https://www.generationim.com/about/ Al Gore je členem Římského klubu jako Maurice Strong nebo Václav Havel.

 

JOYCE FOUNDATION

Otázka číslo dvě. Proč GS podpořili finančně právě Obamu? Proč ne někoho jiného? Proč si mysleli, že Obama bude uhlíkové burze nakloněn?

Odpověď: Obama uhlíkovou burzu spoluzakládal. Chicago Climate Exchange (CCX) je hlavní světová uhlíková burza a byla založena v roce 2000 grantem od nadace Joyce Foundation.  A hádejte, kdo seděl ve správní radě této nadace v letech 94-02. Barack Husajn Obama. Obamovo jméno vidíme na výroční zprávě JF za rok 2000 (pdf).

 Opakuji: Obama zakládal uhlíkovou burzu. O dekádu později se stal presidentem. Náhoda?

(Obrázek: Al Capone také začínal v Chicagu. Obama v masce padoucha Jokera z filmů o Batmanovi. Podle kritiků se za idealistickou řečnickou maskou skrývá cynik, který hájí vlastní zájmy).

 

Obama vděčí Joyce Foundation (zakladateli uhlíkové burzy) za vše.

Jeho kariéru nastartoval právě president Joyce Foundation, když navrhl, aby Obama rozdával v Chicagu jejich dobročinné granty. Obama pak působil v nadacích, které JF spolufinancovala.  V letech 94-02 byl Obama ve správní radě nadace Woods Foundation a v letech 95-02 ve správní radě nadace Chicago Annenberg Challenge (viz, viz).

{Poznámka: Kompromitující je, že v těchto dobročinných nadacích seděl Obi spolu s Billem Ayersem, který byl počátkem 70. let členem teroristické skupiny Weather Underground. Dali například bombu do Kapitolu na protest proti válce ve Vietnamu. (viz). 11.září 2001 Ayers v interview řekl, že prý lituje, že těch bomb nedali víc (I don't regret setting bombs. I feel we didn't do enough). Prý udělá vše pro to aby zničil USA, protože to je imperialistický kapitalistický Satan. Absurdní je, že právě tento Ayers v Chicagu organizoval s Obamovou pomocí školskou reformu. To je tedy ten pravý.}

Z Joyce Foundation právník Obama vystartoval do politiky -  v roce 1996 získal křeslo senátora v Illinois. (Zajímavost: Obama neměl protikandidáta. Dokázal zařídit, že volební komise všechny jeho protikandidáty vyřadila kvůli údajným formálním nedostatkům v kandidatuře - wiki).

Obama je tedy politik, který vzešel z uhlíkové burzy, patří k jejím zakladatelům.

 

ŘÍMSKÝ KLUB

Ve správní radě CCX sedí  také ropný magnát Maurice Strong. Člen Římského klubu stejně jako Al Gore. On celý boj proti klimatu před půl stoletím vymyslel. Možná už tehdy měl nápad prodávat lidem odpustky. Řídil hlavní eko/klima konference už od počátku 70 let (Stockholm 72, Rio 92), byl šéfem UNEP (eko program OSN), založil Chartu Země a Radu Země. 

Římský klub v roce 72 vydal bibli environmentalismu/alarmismu "Meze růstu". Římský klub celý alarm kolem změn klimatu vytvořil od píky a nyní začíná skrze uhlíkovou burzu/Desertec sklízet tučné dividendy. A nepozorovaně přebírá řízení světové energetiky.

Římský klub nějak dokázal zařídit, aby člověk, který zakládal uhlíkovou burzu, se stal presidentem. Aby z Bílého domu zajistil, že vzniknou zákony a předpisy na podporu uhlíkové burzy.

 

IPCC

V CCX sedí i Rajendra Pachauri jako "externí poradce" (viz). Od roku 2002 je Rajendra bossem IPCC. Není divu, že se snaží retušovat vědecké zprávy tak, aby neohrozily burzu. Rajendra dostal jasný úkol - musí expanzi burzy a růst akcií zabezpečit tím, že existenci burzy nějak zdůvodní. Záminkou má být podvod s globálním oteplováním. Musíte kupovat uhlíkové odpustky, jinak se klima prý zhroutí. Vědecké argumenty na podporu tohoto předem stanoveného závěru se nějak sesmolí (bez ověřování správnosti). Protiargumenty se ignorují.

 

OBAMŮV DOMÁCÍ ÚKOL

I Obama dostal svůj úkol.

Cap-n-trade zákon asi neprojde Kongresem, ale EPA (americké ministerstvo životního prostředí) v prosinci 09 svou směrnicí (Endangerment Finding) prohlásilo, že CO2 je odteď pokládán za znečištění a bude se pokutovat. Plyn, který vydechujeme a kterým se živí rostliny, je prý znečištěním přírody!

EPA své rozhodnutí zdůvodňuje závěry IPCC o nebezpečnosti skleníkových plynů. Republikáni protestují (senátor Inhofe ad.), protože IPCC je zdiskreditované těleso, jehož zprávy jsou nedůvěryhodné (Climategate, Himaláje, Pachauri...).

Kongres se zřejmě pokusí směrnici zrušit, protože EPA tím obchází zákon a usurpuje si příliš vysoké pravomoci. Znepokojuje to i řadu Demokratů (viz). A tady přichází Obamova úloha: Obama má právo veta.

 

 

... V EU už tento cap-n-trade systém máme: firmy  z EU prchají, aby nemusely platit uhlíkovou daň a stěhují výrobu třeba do Číny (viz). S nimi odchází z Evropy emise, HDP i pracovní místa. V neprůhledném systému (obchod s něčím, co není vidět) se daří podvodům (5 miliard euro, karuselové povody). To se mají Američané na co těšit.

A eko-aktivisté žasnou: Chtěli jsme přece emise snižovat a ne je prodávat z místa na místo! To ale nikoho nahoře nezajímá. Za 10 bilionů ročně by vás to taky nezajímalo.