16-18. květen 2010: Čtvrtá mezinárodní konference o klimatu

04.04.2010 21:55

(Heartland Institute) Vědci už IPCC nedůvěřují a tak si pořádají vlastní konference o klimatu.

Letos se zúčastní největší esa klimatologie: George Kukla (Čech), Christensen, William Gray, Idso, Lindzen, Mörner, Michaels, McIntyre. Účastníky tvoří zejména členové International Climate Science Coalition a také řada ekonomů, kteří zhodnotí hospodářské dopady (kompletní seznam zde).

Srovnejte s ubohými konferencemi OSN (Kodaň apod.) kde narazite maximálne na druhořadé šarlatány typu Pachauriho.

Letošní ročník se koná v Chicagu.

 

Z historie:

 

První nezávislá konference o klimatických změnách se konala v New Yorku v roce 2008 a jejím výstupem byla "Manhattanská deklarace o klimatických změnách", kterou můžete podepsat i vy (zde).

Co bylo impulsem k uspořádání konference? Organizátoři tak reagovali na zprávu IPCC z roku 2007, která se držela alarmismu i přesto, že byl v předchozích letech opakovaně vyvrácen (např. McIntyre vs. hokejkový graf). Tím IPCC definitivně ztratila kredibilitu a vědci nad ní zlomili hůl. A začali pořádat vlastní konference.

Druhého ročníku konference o změnách klimatu se v roce 2009 zúčastnil i český president (v té době předsedající Evropské unii) Václav Klaus. (viz zde). Před Kodaňskou konferencí se konala i mimořádná (kratší) třetí polo-konference téhož roku.

V červnu roku 2009 experti z celého světa (tzv. komise NIPCC - Nevládní mezinárodní panel pro klimatické změny) provedli nezávislé zhodnocení zprávy IPCC z roku 2007 a zjistili, že je chybná. Viz zde. Dnes po Climategate a skandálu s Himalájemi to už ví i širší veřejnost.

Tyto konference organizuje ekonomický think-tank Heartland Institute. Ekonomy z Heartlandu zajímá, zda se vyplatí bojovat s oteplováním a zda je k těmto investicím důvod. Proto se obrací na vědce, aby tuto otázku ekonomům zodpověděli.

IPCC už nemá důvěru nikoho. Ani Indové už klimatologickému panelu OSN nevěří a z IPCC vystoupili. Místo toho si po Climategate zřídila Indie vlastní národní klimatický panel, který závažnost klimatických změn posoudí. (viz zde)