Skeptičtí vědci v zahraničí

Světová federace vědců

 

 

Profesor Antonio Zichichi je president světové federace vědců (WFS, založena 1973)

https://federationofscientists.org/

V roce 1999 stálý panel WFS pro monitorování klimatologie vydal prohlášení "Enabling Science Through Data Access in the Face of Increasing Protectionism", kde WFS vyjádřila znepokojení nad utajováním dat v klimatologii a nad nedostatkem transparentnosti.

V prosinci 2007, u příležitosti mezinárodní klimatické konference na Bali, Zichichi podepsal Otevřený dopis generálnímu tajemníkovi OSN, kde protestuje proti tomu, co se děje v klimatologii.

Zichichi je italský jaderný fyzik, objevitel první částice antihmoty. Byl i nominován na místo ředitele CERN. Byl též přesidentem Evropské fyzikální společnosti.V Itálii známý popularizátor vědy. (Životopis - viz.)

 

Tým satelitního měření globálních teplot

 

 

Počátkem 90. let Roy Spencer a John Christy vynalezli metodu, jak ze satelitního měření odvodit globální teplotu. Dodnes mají na starosti satelitní grafy - vytvářejí satelitní kompozity UAH (nazváno dle pracoviště University of Alabama in Huntsville)

Za tento svůj objev získali několik ocenění.

  • 1991: NASA Exceptional Scientific Achievement Medal.
  • 1996: AMS Special Award

Spencer má svůj blog https://www.drroyspencer.com, kde najdete nejnovější data z UAH.

Christy pracoval na Třetí zprávě IPCC. Spencer i Christy jsou známí svým kritickým názorem na alarmismus.

 

 

Tým satelitního měření sluneční aktivity

 

 

Richard C.Willson, Doug Hoyt, Nicola Scafetta jsou vědci, kteří mají na starosti satelitní měření sluneční konstanty (TSI - Total Solar Irradiance).

ACRIM je zkratka z Active Cavity Radiometer Irradiance Monitor. https://www.acrim.com/

Satelity ACRIM navázaly na měření staršího satelitu Nimbus 7

Nimbus 7 (1978- 1994), ACRIM 1 (1980-89), ACRIM2 (1991-2001), ACRIM 3 (2000 - )

Doug Hoyt pracoval na satelitu Nimbus 7. Tento vědec v roce 1998 přišel s důležitou inovací - prosadil koncept GSN (Group Sunspot Number), tj. aby se počítaly ne sluneční skvrny ale jen skupiny slunečních skvrn. Aby historické záznamy byly konsistentní (protože ve starých dobách si někteří astronomové malých skvrn nevšimli). Autor knihy "The Role of the Sun in Climate Change". (biografie)

Původní měření satelitů ukazovala, že sluneční aktivita mezi 80. a 90.lety vzrostla. Pak tyto grafy ale přepsal tým Clause Fröhlicha a Judith Leanové. Autoři ACRIM protestovali a označovali to za vědecký podvod alarmistů. Viz článek "ACRIM vs PMOD"

 

 

 

Průkopníci sezónních předpovědí hurikánů

 

 

William Gray a Chris Landsea jsou přední světoví odborníci na hurikány. Gray je průkopník předpovídání hurikánů (od poloviny 80.let). Kvůli svým názorům na globální  oteplování se stal nepohodlným a universita se ho snažila odstavit. "Hurricane Expert: School Silencing Me Over Global Warming Views"

Chris Landsea, člen Grayova týmu, na protest proti lhaní o hurikánech vystoupil z IPCC. Rezignační dopis Chrise Landsea k přečtení zde.

 

 

Ústav pro výzkum vesmíru (Kodaň, Dánsko)

 

 

 

Henrik Svensmark  a Eigil Friis-Christensen jsou vedoucí pracovníci dánského Ústavu pro výzkum vesmíru v Kodani.

Christensen je ředitel Ústavu. Proslul v roce 1991 článkem, kde poukázal na korelaci mezi pozemskými teplotami a délkou cyklu slunečních skvrn.

Length of the Solar Cycle: An Indicator of Solar Activity Closely Associated with Climate  (Science 1991)

Henrik Svensmark v rámci Ústavu řediteluje Středisku pro výzkum vztahů mezi Sluncem a klimatem (Center for Sun-Climate Research)

Svensmark je autorem tzv.Svensmarkovy hypotézy. Jde o názor, že na tvorbě oblačnosti se podílí kosmické záření. Když sluneční aktivita stoupne, poklesne kosmické záření, tudíž poklesne (chladivá) nízká oblačnost. Tím by se dalo vysvětlit globální oteplování.

Shrnující Svensmarkův článek:  Cosmoclimatology

 

 

President americké akademie věd

 

 

Fyzik Frederick Seitz  se zabýval např. kvantovou teorií krystalů. President americké akademie věd v 60.letech. Byl také presidentem Americké fyzikální společnosti APS. Zakladatel a předseda (1984-2001) think-tanku George Marshall Institute, který se mj. zabývá i klimatem.

V roce 1998 svým otevřeným dopisem inicioval petici proti Kjótskému protokolu. Tzv. Oregonskou petici k dnešnímu dni podepsaly desítky tisíc amerických vědců z mnoha oborů. https://www.petitionproject.org/

Zemřel v roce 2008 (nekrolog z NY Times zde)

 

Mezinárodní asociace klimatologů

 

Světové sdružení vědců, kteří odmítají nevědecké chování IPCC

Hlavním vědeckým poradcem asociace je profesor Bob Carter z James Cook University, Queensland Australia. Autor knihy “Climate: the Counter Consensus". Peleontolog, environmentální výzkumník a mořský geolog.

 

 

Zakladatel amerického programu meteo satelitů

 

 

Fred Singer je zakladatel a první ředitel National Weather Bureau's Satellite Service Center (1962-64).

Zakládající děkan School of Environmental and Planetary Sciences (1964, University of Miami)

V roce 1990 založil Science and Environmental Policy Project:  https://www.sepp.org/

Autor a spoluautor mnoha knih o klimatu včetně: Global Effects of Environmental Pollution (1970), The Ocean in Human Affairs (1989), Global Climate Change (1989), The Greenhouse Debate Continued (1992), a Hot Talk, Cold Science (1997). Unstoppable Global Warming: Every 1,500 Years (2007), a Climate Change Reconsidered (2009)

Byl profesorem na University of Virginia (1971 až 1994).

 

 

Environmental Assessment Institute (Kodaň)

 

 

Bjorn Lomborg je ekolog a statistik.

Byl ředitelem Environmental Assessment Institute (ústav při dánském Ministerstvu životního prostředí v Kodani).

Lomborg věří v lidskou vinu za oteplování, je však proti alarmismu a tím si vysloužil pronásledování ze strany klimatistů. Redukování uhlíkové stopy podle něj nikam nevede a je k ničemu. Dánský statistik. Autor knihy "Skeptický ekolog".

Vyučuje na Copenhagen Business School, je ředitelem Copenhagen Consensus Centr.

Vystudoval politologii a statistiku. Později své znalosti statistiky využil ke studiu environmentální problematiky.

Alarmisté se ho pokusili zdiskreditovat: proti jeho knize vystoupil Dánský výbor pro vědeckou nepoctivost (2003). Výbor Lomborga obvinil z řady věcí, aniž by ale k obviněním přiložil jakékoli důkazy. Protože obvinění nemohl doložit, nakonec je stáhnul.

Existuje web, který mapuje chyby Lomborga, podle mého soudu však tyto chyby a údajné chyby nestojí za řeč: https://www.lomborg-errors.dk/

 

 

Zakladatel Weather Channel

 

 

John Coleman je meteorolog. Zakladatel prvního meteorologického TV kanálu na světě (Weather Channel, 1981). Nyní pracuje jako meteorolog pro KUSI-TV.

V roce 2007, po Al Gorově filmu, se Coleman veřejně postavil proti alarmismu. 

Článek: "Weather Channel Founder: Global Warming - Greatest Scam in History" (2007)

 

 

Petice, deklarace a seznamy vědců, kteří odmítají alarmismus

 

 

US Senate Minority Report

(EN) 700 předních světových vědců, kteří nesouhlasí s "konsenzem" (včetně jejich kvalifikace a doslovných citací)

 

L. SOLOMON: The Deniers: The World-Renowned Scientists Who Stood Up Against Global Warming Hysteria, Political Persecution, and Fraud

(EN) Online kniha o desítkách špičkových vědců, kteří jsou pronásledováni pro své názory na změny klimatu.

 

Heidelberg Appeal

(EN) Heidelberský protest podepsaly desítky držitelů Nobelovy ceny. Mimo jiné Norman Borlaugh, autor "zelenérevoluce", která v 60. letech zvýšila světovou produkci potravin. Nebo S.P. Kapitza, A.Penzias či Elie Wiesel.

 

Oregon Petition

(EN) Oregonskou petici podepsalo přes 30 000 amerických vědců, nejen z oborů zkoumajících klima.

 

 

NIPCC

 

Nevládní mezinárodní panel pro klimatické změny (NIPCC) je mezinárodní uskupení vědců, kteří nesouhlasí s metodami práce klimatického panelu OSN.

V roce 2009 NIPCC publikovala vlastní nezávislé vyhodnocení klimatologického výzkumu.

 

CO2 Science

 

 Projekt dr. Craiga Idso, který shromažďuje vědecké studie, které dokumentují pozitivní vliv CO2 na růst rostlin.

Najdete zde i rozsáhlou databázi odborných studií, které dokumentují, že středověké teplé období opravdu existovalo (MWP Project). 

 

 

 

Mezinárodní konference o změnách klimatu

 

Každý rok Heartland Institute organizuje mezinárodní konference o změnách klimatu. Konferencí se účastní přední světoví badatelé. Například Eigil Friis-Christensen, William Gray, Craig Idso, Jiří Kukla, Ian Plimer a další.

https://climateconference.heartland.org/