Po lopatě: Proč skeptici alarmismu nevěří

 

1) ODBORNÍCI: Nejde o to, co říkám já nebo Klaus. Říkají to přední světoví odborníci. President světové asociace vědců. Lidé, kteří mají na starosti satelity. A další.

 

2) HRSTKA: Říkali nám, že alarm hlásá drtivý konsensus tisíců vědců. Ale pod každým tvrzením IPCC je podepsáno jen pár desítek lidí.

 

3) BURSÍKOVÉ: Členy IPCC vybírají Bursíkové (ministerstva životního prostředí). A tito politici také píší závěrečné zprávy IPCC. Ne vědci. Politikům jde o moc. Chtěli by vše řídit a regulovat.

 

4) BIG OIL: V čele klimatismu stojí ropní magnáti a uhlíková lobby. Pachauri, Strong. Podporují alarm, aby jim rostly akcie. Energetická lobby stojí na straně alarmismu, ne na straně skeptiků. Exxon rozdal za 20 let skeptikům jen 20 milionů USD (podle tvrzení Greenpeace). To je rozpočet Greenpeace na jeden rok.

 

5) VYŠETŘÍM SE SÁM: Podezřelé konflikty zájmů. Tzv. "nezávislý" posudek zpracovává často někdo sám na sebe nebo na své kamarády. O tom, zda je v právu Mannova hokejková hypotéza nebo jej odpůrci, o tom rozhodoval... sám Mann, protože byl vedoucím kapitoly. Takže tam chybí nezávislý dozor.

 

 

 

6) NEOTEPLUJE SE: Neotepluje se, jak předpovídali. Ačkoliv skleníkové plyny rostou a rostou.

 

7) JEDNA PANÍ POVÍDALA: Zprávy IPCC jsou nespolehlivé, protože mají spoustu chyb a přebírají články z novin bez ověření. Himaláje neroztají do roku 2035. Třetinu zdrojů IPCC tvoří nevědecké neprověřené zdroje.

  

8) JE TO SLUNCEM: Dosavadní globální oteplování se dá vysvětlit tím, že se zvýšila sluneční aktivita. Není důvod házet vinu na lidi a trestat je. Grafy sluneční aktivity ale ve zprávách IPCC chybí.

 

9) CO TAJÍ: Jestli jsou důkazy o oteplování solidní, proč je utajovali? "Radši ta data zničím, než bych je někomu poskytl podle zákona o svobodě informací."

 

10) SOUDNĚ UZNANÝ LHÁŘ: Al Gorův film "Nepohodlná pravda" byl soudně zakázán, protože je to lež. Smí se ve školách promítat, jen pokud budou děti varovány, že to není pravda.

 

11) MANIPULACE S GRAFY:  Vědci se dnes shodují, že Mann vymazal z grafů tzv. "malou dobu ledovou" neoprávněně. NASA zase několikrát změnila, zda byl teplejší rok 1934 nebo 1998. Neustále přepisují historii. Čemu z toho máme věřit?

 

 

 

 

Také si můžete stáhnout a přečíst český překlad Příručky skeptika (16 stran)