Exxon

Kacíři globálního oteplování byli obviňováni, že lžou na objednávku Satana... totiž ropných korporací. Zejména firmy Exxon, což je největší ropná firma dneška.

Má to jeden zádrhel. I podle výzkumu Greenpeace Exxon skeptikům rozdal za 20 let pouhých 20 milionů dolarů. To je jako nic. Přitom Exxon rok co rok sponzorsky rozdá přes sto milionů, ne však skeptikům. Naproti tomu eko-lobbistická Greenpeace má 20milionový rozpočet každý rok - jen na propagandu... Na alarmistický výzkum Stanfordovy university dal Exxon 100 milionů - to jen tak pro srovnání.

Na pomluvy skeptiků se specializoval DesmogBlog. Ironií je, že je to profesionální PR firma a že tuto kampaň platil Lefebvre - osoba usvědčená z praní špinavých peněz z hazardu.

Viz tento a tento článek.

===========================

 

Peníze jsou ale skutečně problém, který debatu o klimatu zkresluje. Vlády (a zejména ministerstva životního prostředí) financují výzkum a aplikují politická hlediska. Politicky nepohodlný výzkum granty dostane málokdy. Proto jde většina peněz na hledání důkazů pro alarmismus.

Navíc byly zřízeny obrovské klimatické ústavy na výzkum globálního oteplování. Těm nezbývá, než nějaké důkazy o lidské vině sesmolit, jinak by jejich firmu zrušili a oni by přišli o místo. To jsou Parkinsonovy zákony. Tak vznikají ony proslulé hloupé studie typu "vliv rozmnožování veverek na globální oteplování."

Vědec, který napíše "oteplování není pro XY problém", už příště nemůže dostat granty z fondů na globální oteplování. A když nepublikuje články, tak ho vyhodí z místa. Publish or perish. Tlak je enormní.

 

 

=========================================

Energetické korporace jsou na straně alarmismu, nikoli na straně klimaskeptiků.

-- Šéf IPCC, Rajendra Pachauri, je ropný magnát (GloriOil, Teri, India Oil)

-- Šéf UNEP (eko-program OSN, pod který patří IPCC) řídí od roku 1972 Maurice Strong, kanadský ropný magnát

-- Clintonův poradce v době Kjótského protokolu byl energetický magnát Ken Lay z firmy Enron. Ken byl pro Kjótský protokol.

-- Klimatologové z CRU žádali (úspěšně) ropné firmy Shell a BP o sponzorské dary. Nikoli skeptici. Alarmisté z CRU.

-- Římský klub, který stál u kolébky alarmismu, nyní rozjíždí projekt Desertec. Stavbu obrovských solárních elektráren na Sahaře. Bude tak kontrolovat cca 10% dodávek elektřiny do Evropy. Bude to elektřina mnohonásobně dražší než z fosilních paliv. Bez dotací a klimatismu by jim takový projekt nikdo neschválil.

 

Proč to energetické firmy podporují?

a) Klimatismus je záminka, aby od vlády dostávaly dotace. Třeba na "zelený" výzkum, který by si jinak museli zaplatit ze svého.

b) Obchod s emisními povolenkami je nová komodita, lukrativní trh pro spekulanty. Dle šéfa Uhlíkové burzy CCX pana Sandora má tato burza potenciál ročního obratu cca 10 bilionů dolarů ročně!

c) Když eko-aktivisté zabrání novým firmám v otvírání nových nalezišť ropy, udržuje se tím cena ropy vysoko. O totéž usiluje OPEC - udržet ceny nahoře.

 

Víc v článcích zde a zde a zde