Tichý oceán promluvil: Do roku 2030 se bude ochlazovat

15.02.2010 11:59

Prognózy  klimatologů IPCC, Hansena (NASA) či Stephena Schneidera jsou naprosto přesné. Akorát jsou pokaždé obráceně. Při každé oscilaci Pacifiku (30 let teplo, 30 let chladno) extrapolují, že tentokrát trend bude trvat navždy.

 


STEPHEN.JPG

  

(GRAF 1: Toto je cyklus oscilace Tichého oceánu. Stýv Schneider pokaždé věští, že tentokrát se daná fáze zasekla a bude trvat navěky. Dlouhodobý oteplovací trend se navzdory růstu emisí CO2 nijak nemění - prostě se vynořujeme z malé doby ledové. Tento trend může kdykoli skončit.)

Syun-Ichi Akasofu. Two natural components of the recent climatechange. The recovery from LIA. The Multidecadal oscilation.https://people.iarc.uaf.edu/~sakasofu/pdf/two_natural_components_recent_climate_change.pdf

 

OPAČNÍCI

V 70. letech (na začátku 30 let oteplování) předpovídali dobu ledovou (Hlavně to hlásal klimatolog Stephen Schneider. Viz https://www.john-daly.com/schneidr.htm. Skvělé video o ochlazovacím alarmismu zde: https://www.youtube.com/watch?v=ttLBqB0qDko).

V 90. letech (na počátku 30 let ochlazování), předpovídali katastrofální oteplování (Tentýž Stephen Schneider v prosinci 2009 v Kodaňské diagnóze - Copenhagen Diagnosis. Viz https://www.copenhagendiagnosis.org/).

.ěnecárbo onhcešv ětsorp íjaM

Příčinou je, že oni neumí předpovídat. . Proto pořád mluví o "trendech". Odvozovat budoucnost z aktuálního trendu je extrapolace, nic víc.

Uvažují asi jako člověk, který si všimne, že od úsvitu do oběda se oteplilo o 10°C a odvodí si z toho, že jestli to tak bude pokračovat dál, během týdne budeme všichni na uhel.

Takže pokud chcete přesnou exaktní předpověď, vezměte si prognózu Stephena Schneidera na dalších 30 let a obraťte znaménko. Zatím to vždycky fungovalo.


KDYBYSTE SE NEURAZIL, DOVOLIL BYCH SI NESOUHLASIT

Na podzim 2009 těsně před Kodaňskou konferencí o klimatu si klimatolog Mojif Latif dovolil na vědeckém sympoziu WCC3 přednést názor, že podle něj se takhle pitomě extrapolovat nedá. Prohlásil, že  v příštích desítkách let bude mít na klima větší vliv cyklus oceánské oscilace než nějaký CO2. Podle něj v roce 1998 začalo asi 20-30 let dlouhé ochlazování.

To byl poprask. Bránil se, že není kacíř a popírač, ale málem ho inkvizice upálila.

"Každý kdo mě zná, ví, že rozhodně nepatřím k takovým těm skeptikům. Kdybych se nejmenoval Mojib Latif, jmenoval bych se Globální Oteplování, jasný?"

Jako bych viděl davy rozzuřených klima-muslimů, jak demonstrují pod Latifovými okny, že urazil jejich víru.

Pro uklidnění fanatiků do Latif svého grafu dal ŠNO (šílené-nezastavitelné-oteplování) aspoň po roce 2040. Tou dobou už stejně bude dávno v důchodu.

Latif použil kouzelný termín "maskování". Dlouhodobý posvátný oteplovací trend prý bude jen dočasně "maskován" cca dvaceti lety ochlazování. To je skoro taková dočasnost jako s "dočasným pobytem" vojsk Varšavské smlouvy u nás. Takže až budou zase mrazy 30°C pod nulou, pamatujte, že se jedná o maskované globální oteplování.

 

Beck, Hannity falsely claim IPCC's Latif has "pulled the rug out" from under climate change consensus. Sept 24, 2009. https://mediamatters.org/research/200909240021

 

 

RYBÁŘ SE MUSÍ UMĚT NARODIT

Latif svou předpověď zdůvodńoval oscilací Tichého oceánu (PDO, Pacific Decadal Oscilation). Co to je?

Severní část Pacifiku se totiž vždy asi 20-30 let otepluje a pak zase  20-30 let se ochlazuje. Současně s tím dochází i k oteplení či ochlazení planety jako celku. Příčinu PDO zatím prý nikdo nezná, ale tento cyklus probíhá už stovky a stovky let. Těžko z něj tedy vinit člověka.

Odkud to víme? Od lososů.  V polovině 90. let si N. Mantua a S. Hare všimli, že počet chycených lososů v SV Pacifiku pravidelně kolísá. V chladných letech 1947-1976 připlouvalo do řek v Oregonu hodně lososů. V následujícím teplém období (1977-1998) měli ale rybáři stále menší a menší úlovky. Pokud jste se narodil v severním Pacifiku do rybářské rodiny v 60. letech, byl jste odsouzen k tomu, že většinu života budete mít mizerné a mizernější úlovky. Tehdy si ochránci zvířecích práv vynutili zapsání lososa na seznam ohrožených druhů - protože o PDO nic nevěděli, mysleli, že za to může člověk. Dobrá zpráva je, že v následujících chladných desetiletích půjdou úlovky lososů zase nahoru. 

 

GISP.jpg

 (GRAF 3: Střídání studených a teplých období v Grónsku od roku 1470. Podle  izotopů kyslíku z ledovcového vrtu GISP2)

Don J. Easterbrook. Global cooling is here. Nov 2, 2008. https://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=10783

 

NECHTE SI GLOBÁLNÍ OTEPLOVÁNÍ VYSVĚTLIT OD LOSOSA

Od lososů tedy víme, že teploty se každých cca 20-30 let ochlazují a pak zase oteplují. Funguje to tak stovky let, už od preindustriálních dob.

Proč bychom si tedy měli myslet, že ochlazení 1940-1975 měly na svědomí aerosoly (znečištění ovzduší), jak tvrdil Stephen Schneider?  Tehdy mělo ochlazení přijít tak jako tak - kvůli PDO.

Proč bychom si měli myslet, že oteplení 1975-1998 má na svědomí člověk nebo CO2? K tomuto oteplení by došlo tak jako tak - kvůli PDO. Kdybychom znali PDO už v 19.století, mohli jsme už tehdy předpovědět, že 1970-2000 se bude oteplovat.

Lean a kol. (2009) píší: "Vzestup globálních teplot po roce 1977 lze připsat obrácení klimatického režimu Tichém oceánu v roce 1976... Ukázali jsme, že přirozená vnitřní variabilita klimatu zodpovídá nejméně za 80% pozorovaných klimatických změn v uplynulém půlstoletí."

McLean, J. D., C. R. de Freitas, and R. M. Carter (2009), Influence of the Southern Oscillation on tropospheric temperature, Journal of Geophysical Research. (vytah viz: https://www.climatedepot.com/a/2117/PeerReviewed-Study-Rocks-Climate-Debate-Nature-not-man-responsible-for-recent-global-warminglittle-or-none-of-late-20th-century-warming-and-cooling-can-be-attributed-to-humans)

IPCC v AR4 2007 o tichomořské oscilaci píše. Zmiňuje i přepnutí režimu v letech 46/47 a 76/77, ale ta souvislost s globálními teplotami jim prostě nedocvakne. Ve svých prognózách PDO zcela ignorují a odmítají udělat onen logický závěr, že intenzita jevu EL Niňo bude dalších 30 let klesat.  V IPCC by si nevšimli "climate forcing" ani kdyby jim spadlo na hlavu.

Kdyby alarmisté sledovali PDO, mohla si Met Off ušetřit trapas s předpovídáním "grilovacího léta" a teplé zimy 2009. Oni usuzovali z toho, že 2009 je rok El Niňo, což je jev, který v uplynulém půl století vždy vedl k velkému oteplení (např. rekordní oteplení 98). Jenže v ochlazovací fázi PDO jsou jevy El Niňo stále slabší a vzácnější.

Je opravdu ostuda, že i losos rozumí klimatu lépe než alarmističtí klimatologové z IPCC. Vzpomeňte si na to, až si budete kupovat lososovou pomazánku.

 

IPCC.jpg

  

(GRAF 4: Extrapolovat, extrapolovat, extrapolovat. Až do bezvědomí.)